17 грудня 2019 року в приміщенні Козівської гімназії, під керівництвом Стасів Р.В., завідувача Козівським РМК, проведено семінар-практикум заступників директорів закладів загальної середньої освіти району на тему: «Науково-методичний супровід впровадження інновацій в навчально-виховний процес з метою розвитку здібностей та інтересу учнів до навчання, виховання творчої особистості. З досвіду роботи Конюхівської ЗОШ І-ІІ ст.».

Систему методичної роботи школи, як основу розвитку креативного педагогічного колективу, діяльність якого спрямована на розвиток здібностей та інтересу учнів до навчання, виховання творчої особистості презентувала Богуславська Г.Б., заступник директора з навчально-виховної роботи школи.

Про роботу методоб’єднання вчителів початкових класів над темою «Впровадження в освітній процес інноваційних технологій та їх вплив на розвиток інтелектуально-пізнавальних здібностей дитини» розповіла Куриляк О.В., вчитель початкових класів.

З результатами діяльності творчої групи вчителів – філологів з проблеми: «Використання інноваційних технологій як засобу активізації пізнавальної діяльності та розвитку творчих здібностей учнів на уроках словесності» ознайомила Худецька Г.П., вчитель української мови та літератури, керівник творчої групи.

Слухачі семінару переглянули презентацію на тему: «Розвиток творчого потенціалу вчителя-шлях до розвитку творчої особистості учня в умовах впровадження інноваційних технологій.З досвіду роботи методоб’єднання вчителів природничих дисциплін» (керівник Цідило Г.С., вчитель біології та хімії).

/Files/images/IMG_20191218_094849.jpg

Стасів Р.В., завідувач РМК, акцентувала увагу присутніх, на тому, що однією з найважливіших інновацій в організації освітнього процесу є розвиток ключових компетентностей учнів, який має відбуватися на кожному занятті. Завдання заступника директора з навчально-виховної роботи вести спостереження з проведенням навчального заняття, що допоможе в оцінюванні якості педагогічної діяльності, управлінських процесів, вивченні системи оцінювання навчальних досягнень учнів, побудові взаємовідносин вчителя і учня, ресурсного забезпечення освітнього процесу. Завдання кожного закладу освіти розробити власну внутрішню систему забезпечення якості освіти.

12.12.2019 року на базі Теофіпільської ЗОШ І-ІІІ ст. проведено засідання методичної студії учителів української мови і літератури « Реалізація діяльнісного підходу до навчання учнів на акмеологічних уроках української мови і літератури».

Науково-методичний супровід реалізації діяльнісного підходу до навчання при застосуванні сучасних технологій учителем висвітлила методист РМК Лідія Гладчук

Учасники відвідали акмеологічний урок української літератури у 5 класі «Література рідного краю. Богдан Лепкий. «Казка про Ксеню і дванадцять місяців». Учитель української мови та літератури Теофіпільської ЗОШ І-ІІІ ст. Леся Дрожджак ознайомила з особливостями акмезорієнтованої моделі освітнього процесу школи, що забезпечує умови для життєвого самовизначення та самореалізації кожного учня.

Любов Довгошия,учитель-методист Козівської ЗОШ І-ІІІ ст.№2, з учасниками методичної студії провела майстер-клас «Сучасний урок – це акмеологічний урок».

Методист РМК продемонструвала , як можна створити в обліковому записі Google сайт.

11 грудня на базі дошкільного навчального закладу «Сонечко» проведено засідання клубу педагогічної творчості для педагогів-дошкільників району "Сходинки до майстерності» (психолог Слабик Я,М., методист Мельник О.Я.). Креативність та творчість в роботі вихователя необхідна вимога часу!!!

Під час зустрічі колеги мали можливість підвищити рівень теоретичних знань. Методист районного методичного кабінету Шкільна Л.М. наголосила на переліку документів вихователів ДНЗ, що допоможуть в організації освітньої діяльності в дошкільних навчальних закладах у 2019/2020 навчальному році; звернула увагу педагогів, що з 2019/2020 навчального року в умовах освітньої реформи «Нова українська школа», що здійснюється Міністерством освіти і науки України, важливим завданням є забезпечення наступності між ланками освіти.

/Files/images/79799408_2040444136101386_730783716137238528_n.jpg

Цікаві інтерактивні вправи, запропоновані психологом там етодистом , зробили засідання дієвим та насиченим.

09 грудня 2019 року на базі Козівської державної української гімназії ім.В.Герети відбулося засідання методичної студії вчителів зарубіжної літератури. Досвідом роботи з питань вивчення біографії письменника на уроках літератури поділилася Наталія Крижановська, учитель зарубіжної літератури Козівської гімназії. Учителька представила нестандартні форми вивчення біографії письменника та провела майстер-клас з використання методу «кросенс» при вивченні біографії письменника.

Методист Козівського РМК Леся Процик ознайомила учасників з результатами І зонального туру конкурсу «Учитель року-2020» у номінації «Зарубіжна література».Особливу увагу звернула на конкурсне випробування «Практична робота»- аналіз та інтерпретація поетичного твору. Наголосила вчителям на необхідність дотримання схеми аналізу художнього тексту та структури уроку аналізу поетичного твору.

/Files/images/IMG-a28599b100617641ec6a0127b8daff3c-V.jpg

Світлана Голяс, учитель зарубіжної літератури Козівської ЗОШ І-ІІІ ст.№2, провела з учасниками засідання майстер-клас – аналіз поетичного твору.


02-03 грудня 2019 року на базі Козівської державної української гімназії ім.В.Герети проведено І зональний тур конкурсу «Учитель року – 2020» у номінації «Зарубіжна література».

У І зональному турі Конкурсу взяло участь 4 учителі зарубіжної літератури, а саме: з Козівської гімназії - Простяк Леся Миколаївна, Козівської ЗОШ І-Ш ст.№1 – Кренцель Галина Омелянівна, Бережанської школи-гімназії ім.Б.Лепкого - Матус Наталія Василівна, Шумлянської ЗОШ І-ІІ ст. Підгаєцького району – Марущак Наталія Михайлівна.

З 4 учасників конкурсу: 3 мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», 1 – «спеціаліст ІІ категорії».

Усі учасники конкурсу представили оргкомітету зонального туру інформаційні картки, у яких вказали загальні відомості про себе та опис педагогічної ідеї.

02 грудня 2020 року конкурсанти продемонстрували педагогічну майстерність з аналізу та інтерпретації поетичного тексту у конкурсному випробуванні «Практична робота», 03 грудня – конкурсне випробування «Урок» у 5,8 класах Козівської державної української гімназії ім. В.Герети.

Оцінювало конкурсантів фахове журі у складі:

-Голяс Світлани Євгенівни, учителя зарубіжної літератури Козівської ЗОШ І-ІІІ ст.№2 Козівського району, учитель-методист, голова журі;

- Савочки Віри Остапівни, учителя зарубіжної літератури Бережанської ЗОШ І-ІІІ ст.№3, Бережанського району;

- Кузів Людмили Зіновіївни, учителя зарубіжної літератури Сільцівської ЗОШ І-ІІ ст. Підгаєцького району, старший учитель.

За результатами конкурсних випробувань перемогу у І зональному турі всеукраїнського конкурсу «Учитель року -2020» у номінації «Зарубіжна література» здобула Матус Наталія Василівна, учитель зарубіжної літератури Бережанської школи-гімназії ім.Б.Лепкого.

/Files/images/IMG-5ba5eb845bb9e688641d0f9290caef56-V.jpg

Переможець та учасники конкурсу нагороджені грамотами відділу освіти та спорту Козівської райдержадміністрації.

26 листопада 2019 року, під керівництвом Стасів Р.В., завідувача РМК, проведено засідання науково-методичної ради районного методичного кабінету.

Медицька В.Г., начальник відділу освіти та спорту райдержадміністрації, акцентувала увагу заступників директорів шкіл з навчально-виховної роботи на тому, що метою нової української школи є формування освічених українців, відповідальних громадян, патріотів, людей з високими моральними якостями. І саме тут велику роль відіграє творчий та успішний вчитель, який постійно працює над собою, любить свій предмет та його фахово викладає .Керівництво

Про діяльність шкільних дитячих об’єднань та організацію учнівського самоврядування в закладах загальної середньої освіти розповів Маркусь В.І., методист РМК.

Гладчук Л.Л., методист РМК, прозвітувала про підсумки роботи творчої групи словесників з проблеми «Міжпредметна інтеграція як процес формування цілісного світогляду учнів на уроках словесності в умовах реалізації концепції «Нова українська школа».

Особливості організації методичної роботи з вчителями фізичної культури району презентував Попик І.Г., методист РМК.

Коваль А.М., методист РМК, ознайомила присутніх з особливостями організації освітнього процесу для дітей з особливими освітніми потребами в закладах освіти району.

Результати підвищення кваліфікації вчителів, відповідно до концепції «Нова українська школа», довела до відома присутніх методист РМК Олійник С.П.

З метою утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу 16 листопада 2019 року проведено ІІ етап ХХ Міжнародного конкурс у з української мови імені Петра Яцика.

Конкурі взяли участь 129 учнів з 17 закладів загальної середньої освіти та 7 закладів загальної середньої освіти Козлівської селищної ради та Купчинецької сільської ради , а саме: Козівської державної української гімназії імені В.Герети, Козівської ЗОШ І-ІІІ ст.№1, Козівської ЗОШ І-ІІІ ст.№2, Будилівського НВК, В.Ходачківської ЗОШ І-ІІІ ст., Городищенської ЗОШ І-ІІІ ст., Кальненської ЗОШ І-ІІІ ст., Конюхівської ЗОШ І-ІІІ ст., Олесинської ЗОШ І-ІІІ ст., Теофіпільської ЗОШ І-ІІІ ст., Ценівської ЗОШ І-ІІІ ст., Дибщенської ЗОШ І-ІІ ст., Вівсянської ЗОШ І-ІІ ст., З.Слобідської ЗОШ І-ІІ ст., та Козлівської ЗОШ І-ІІІ ст.,Таурівської ЗОШ І-ІІ ст. Козлівської селищної ради й Купчинецької ЗОШ І-ІІІ ст., Ішківської ЗОШ І-ІІ ст., Денисівської ЗОШ І-ІІ ст., Яструбівської ЗОШ І-ІІ ст. Купчинецької сільської ради.

Учні міських закладів загальної середньої освіти - 26(20%), учні сільських - 68 (53%), учні гімназії -13(10%), учні ОТГ 22(17%).

Переможці ІІ етапу XХ Міжнародного конкурсу української мови імені Петра Яцика

І місце

Мартинюк Аліна Василівна, учениця 3 класу Козівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 (учитель Фльонц О.О.)

Гром’як Юлія Ігорівна, учениця 4 класу Козівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 (учитель Покрепа Л.Ю.)

Процик Ольга Петрівна, учениця 5 класу Козівської ЗОШ І-Ш ст.№1 учитель Бурмич Г.В.)

Панчак Анастасія Андріївна, учениця 6(2)класу Козівської державної української гімназії ім. В.Герети (учитель Біла Л.М.)

Паньків Валентина Володимирівна, учениця 7 класу З.Слобідської ЗОШ І-ІІ ст. (учитель Тхорик К.С.)

Лісовська Наталія Василівна, учениця 8 класу Будилівського НВК «загальноосвітній навчальний заклад - І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»(учитель Лісовська С.А.)

Пантелеймін Оксана Петрівна, учениця 9 класу Ценівської ЗОШ І-ІІІ ст. (учитель Павлюс Г.Г.)

Храпчинська Олена Олександрівна, учениця 10 класу Козівської ЗОШ І-Ш ст.№2 ( учитель Довгошия Л.В.)

Мищишин Ольга Володимирівна, учениця 11 класу Городищенської ЗОШ І-Ш ст. (учитель Павлишин Л.В.)

ІІ місце

Коцелко Христина Віталіївна, учениця 3 класу Козівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 (учитель Матяш С.О.)

Волос Микола Андрійович, учень 4 класу Козівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 (учитель Чулик М.Й )

Паньків Назарій Володимирович, учень 5 класу В.Ходачківської ЗОШ І-ІІІ ст.(учитель Кравець М.Й)

Мультан Інна Юріївна, учениця 6(2) класу Козівської державної української гімназії ім. В.Герети ( учитель Павлусик М.Р.)

Кушнір Ірина Ярославівна, учениця 7 класу Козлівської ЗОШ І-ІІІ ст.(учитель Сурмінська Р.Б.)

Лучка Ольга Русланівна, учениця 8 класу Конюхівської ЗОШ І-ІІІ ст. (учитель Лихолат О.В.)

Корбеляк Софія Ігорівна, учениця 9 класу В.Ходачківської ЗОШ І-ІІІ ст.(учитель Сваток Л.В.)

Ференц Інна Богданівна, учениця 10(6) класу Козівської державної української гімназії м.. В.Герети ( учитель Кіналь Г.С.)

Радь Валентина Вікторівна, учениця 11(7) класу Козівської державної української гімназії м.. В.Герети ( учитель Кіналь Г.С.)

ІІІ місце

Суровець Олена Михайлівна, учениця 3 класу Козівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 (учитель Карпович Г.Т.)

Літнянська Ірина Богданівна, учениця 4 класу Городищенської ЗОШ І-ІІІ ст. (учитель Филипович Н.Б.)

Бойко Дмитро Васильович, учень 5 класу Ценівської ЗОШ І-ІІІ ст.( учитель Коваль Б.Р.)

Яцко Аліна Віталіївна, учениця 6 класу Козівської ЗОШ І-ІІІ ст..№2 (учитель Гладчук Г.З.)

Бойко Вікторія Петрівна, учениця 7 класу Городищенської ЗОШ І-ІІІ ст. (учитель Фалінська У.В.)

Смачило Ольга Володимирівна, учениця 8 класу Дибщенської ЗОШ І-ІІ ст.(учитель Пуківська Г.І.)

Павлюс Уляна Андріївна, учениця 9(5) класу Козівської державної української гімназії м.. В.Герети ( учитель Павлусик М.Р.)

Попадюк Діана Миколаївна, учениця 10(6) класу Козівської державної української гімназії м.. В.Герети ( учитель Скобель М.З.)

Стефанів Роман Петрович, учень 11(7) класу Козівської державної української гімназії м.. В.Герети ( учитель Павлусик М.Р.)

15 .11.2019 року проведено виїзне засідання методичної студії учителів української мови і літератури « Реалізація діяльнісного підходу до навчання учнів на акмеологічних уроках української мови і літератури»(с.Жуків, музей Б.Лепкого).

Науково-методичний супровід реалізації діяльнісного підходу до навчання при застосуванні сучасних технологій учителем висвітлила методист РМК Лідія Гладчук

Учителі української мови та літератури Конюхівської ЗОШ І-ІІ ст. презентували матеріали «Брати Богдан і Лев Лепкий – українські письменники та літературознавці»

Майстер-клас «Сучасний урок – це акмеологічний урок» провела Любов Довгошия,учитель-методист Козівської ЗОШ І-ІІІ ст.№2

По завершенні теоретичної частини учасники методоб'єднання оглянули експозицію народного музею родини Лепких с. Жуків.

/Files/images/IMG_4691.JPG

Цінні експозиції, надзвичайно привітна атмосфера, хочеться повертатися до музею, його працівників, учнів-екскурсоводів знову і знову.

15 листопада 2019 р в приміщенні опорного кабінету з інформатики(Козівська гімназія) відбулось районне методоб’єднання вчителів інформатики на тему: «Впровадження курсу «Основи робототехніки» при викладанні інформатики». Цікавим, змістовним і насиченим виявився матеріал, з яким ознайомив та провів майстер-клас по даній темі Кондрат П. М., вчитель інформатики Кальненської ЗОШ І-ІІІ ст

/Files/images/WIN_20191115_11_04_10_Pro.jpg

14 листопада 2019 року під керівництвом методиста РМК проведено семінар-практикум шкільних бібліотекарів «Роль бібліотеки закладів загальної середньої освіти у професійному та духовному становленні школярів».

У рамках роботи семінару було порушено питання про головні завдання шкільного бібліотекаря у професійному та духовному становленні школярів (Л.Л. Гладчук, методист РМК).

/Files/images/IMG_4686.JPG

Досвідом роботи «Роль бібліотеки у професійному та духовному становленні школярів» поділилася бібліотекар Дибщенської ЗОШ І-ІІ ст. Ольга Іванівна Кравець.

7 листопада 2019 року, під керівництвом Стасів Р.В., завідувача РМК проведено засідання методичної студії вчителів хімії (ІІ зона) на тему: «Формування громадянської компетентності учнів при вивченні хімії через залучення їх до краєзнавчої роботи». Вчителем хімії Плотичанської ЗОШ І-ІІ ст. Гомзяк Г.Б. організовано для педагогів екскурсію в м.Тернопіль в Майстерню Карамелі, де вони ознайомились з технологією виготовлення карамельних цукерок. Таку екскурсію вчителі планують провести з учнями при вивченні вуглеводів.

/Files/images/75253046_720000425161670_4999742966525329408_n.jpg

07 листопада 2019 року на базі Козівської гімназії для працівників психологічної служби району проведено презентаційний меседж «А я роблю так…».

/Files/images/IMG_20191107_100734.jpg

Мету та завдання презентаційного меседжа висвітлила Коваль А.М., методист РМК.

В ході даного заходу Давосир Л.О., практичний психолог Козівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, презентувала авторську програму «Я перемагаю своїх ворогів тим, що перетворюю їх на друзів».

З учасниками практичний психолог провела вправи, які використала у своїй програмі. Лілія Олександрівна поділилась електронним варіантом програми для використання її в закладах освіти з метою протидії булінгу та насилля серед учнів.

28 жовтня 2019 року в Козівській державній українській гімназії ім. В.Герети проведено ІІ етап Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Основною метою проведення є вшанування творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка, виявлення творчо обдарованої молоді, розвитку її потенціалу, виховання у молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу, підвищення рівня освіти в Україні

Учасниками ІІ етапу Конкурсу стали 67 учнів закладів загальної середньої освіти (28,4% - це учні міських, 52,2% - учні сільських закладів загальної середньої освіти, 19,4% - учні гімназії) із 18 закладів ЗЗСО району, а саме: Козівської державної української гімназії ім.В.Герети, Козівської ЗОШ І-Ш ст.№1, Козівської ЗОШ І-Ш ст. №2, В.Ходачківської ЗОШ І-ІІІ ст., Городищенської ЗОШ І-Ш ст., Конюхівської ЗОШ І-ІІІ ст., Олесинської ЗОШ І-Ш ст., Ценівської ЗОШ І-ІІІ ст.,Теофіпільської ЗОШ І-ІІІст., Дибщенської ЗОШ І-Пст., Кривенської ЗОШ І-ІІст., Плотичанської ЗОШ І-ІІ ст. та Козлівської ЗОШ І-ІІІ ст., Таурівської ЗОШ І-ІІ ст. Козлівської селищної ради й Купчинецької ЗОШ І-ІІІст., Денисівської ЗОШ І-ІІ ст., Ішківської ЗОШ І-ІІ ст., Яструбівської ЗОШ І-ІІ ст. Купчинецької сільської ради.

Учням для написання робіт були запропоновані творчі завдання, пов’язані з життям і творчістю видатного українського поета, художника, драматурга, основоположника сучасної української мови Тараса Григоровича Шевченка.

За підсумками проведення IІ етапу X Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка зайняли І місце – Ольга Процик, учениця 5 класу Козівської ЗОШ І-ІІІ ст.№1 з результатом у 20 балів; Анастасія Панчак, учениця 6(2) класу Козівської державної української гімназії ім. В.Герети з результатом 22 бали; Юлія Кеньо, учениця 7(3) класу Козівської державної української гімназії ім. В.Герети з результатом 24,5 балів; Софія Барилко, учениця 8 класу Козівської ЗОШ І-ІІІ ст.№1 з результатом 23 бали; Тетяна Шунько, учениця 9 класу Купчинецької ЗОШ І-ІІІ ст. з результатом 20 балів; Інна Ференц, учениця 10(6) класу Козівської державної української гімназії ім.В.Герети з результатом 28 балів; Софія Чоловська, учениця 11класу Козівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 з результатом 21,7 балів.

/Files/images/20191028_093756.jpg

Відділ освіти та спорту, районний методичний кабінет вітає переможців IІ етапу та бажає учасникам ІІІ етапу творчої плідної праці й вагомих яскравих перемог!

31 жовтня 2019 року під керівництвом методистів РМК Лідії Гладчук та Лесі Процик проведено засідання педагогічної майстерні учителів-словесників на тему: «Впровадження нових педагогічних технологій та їх елементів на уроках словесності».

Методисти наголосили, що педагогічна майстерність – це високе мистецтво навчання і виховання, що постійно удосконалюється, доступне кожному педагогу, в основі якого лежать професійні знання, уміння і здібності.

Учитель-методист зарубіжної літератури Світлана Голяс висвітлила питання щодо застосування методу «кластер» у формуванні цілісного світогляду учнів на уроках словесності шляхом міжпредметної інтеграції.

/Files/images/20191031_103849.jpg

Учитель української мови та літератури Будилівського НВК Світлана Лісовська

заохотила слухачів до використання у повсякденній роботі учителя онлайнового сервісу «LearningApps.Org», що дозволяє створювати інтерактивні вправи, які можна використовувати в роботі з інтерактивною дошкою або як індивідуальні вправи для учнів.

У рамках практичної частини учасники створювали власні вправи, інтелектуальні карти – діаграми, аудіо- та відео- конспекти

24 жовтня 2019 року на базі Олесинської ЗОШ І-ІІІ ст. відбулося засідання методичної студії вчителів зарубіжної літератури на тему: «Використання традиційних та інноваційних форм організації навчально-пізнавальної діяльності учнів на уроках зарубіжної літератури». Досвідом роботи з даної проблеми поділилася Ганна Кусень, вчитель зарубіжної літератури Олесинської ЗОШ І-ІІІ ст. Учасники засідання відвідали урок-квест (літературна подорож) у 5 класі на тему «Сторінками фольклорної казки».

Методист РМК Леся Процик ознайомила вчителів з традиційними та інноваційними формами організації навчально-пізнавальної діяльності учнів на уроках зарубіжної літератури.

/Files/images/20191028_093756.jpg

Вчитель зарубіжної літератури Ценівської ЗОШ І-ІІІ ст. Галина Турчин презентувала методичні родзинки уроків зарубіжної літератури з досвіду роботи Лесі Сич, вчителя НВК №1 м.Немирів.

18 жовтня 2019 р. під керівництвом начальника відділу освіти та спорту Козівської РДА Валентини Медицької проведено обласний марш патріотів учасників та переможців районних, міських, обласного та в ОТГ етапів всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура")під гаслом"Навічно в пам`яті народу збережемо славу про подвиг".

Учасниками маршу стали 54 рої із усіх куточків нашої області.

/Files/images/73121351_2412822659037017_1029271835696431104_o.jpg

10.10.2019 року відбувся обласний семінар з фізичної культури на тему: "Сучасні підходи щодо модернізації уроку фізичної культури у контексті реформування освіти: з досвіду роботи Козівського районного методичного кабінету". Семінар проведено на базі Городищенської ЗОШ І-ІІІ ст. та Козівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2.

/Files/images/72165267_506555383502003_1430045739576197120_o.jpg

Начальник відділу освіти та спорту Козівської РДА Валентина Медицька ознайомила присутніх з сучасним станом та перспективами розвитку освітнього простору Козівщини. Директори шкіл Галина Зарудна та Микола Максимів ознайомили з матеріально-технічною базою шкіл, заступник з навчально-виховної роботи Козівської ЗОШ І-ІІІ ст.№2 Марія Івахів - з історією відкриття плавального басейну, завідувач РМК Романія Станів розповіла про специфіку роботи районного методичного кабінету, методист ТОКІППО Єднак Г.М. - про шляхи підвищення ефективності уроку через застосування сучасних технологій, методист фізичної культури РМК Ігор Попик продемонстрував презентацію на тему: "Особливості організації та напрямки методичної роботи з учителями району".

Учасники семінару ознайомилися з нестандартними елементами підготовчої частини з модуля "Волейбол"(7клас, Городищенськаї ЗОШ І-ІІІ ст.,учитель Олег Корбак). Оксана Тимошик,учитель фізичної культури З.Слобідської ЗОШ І-ІІ ст. з учнями продемонструвала елементи модуля "Аеробіка". Надія Бенишин, інструктор з фізичної культури, із своїми вихованцями у тренажерному залі провела елементи модуля "Кросфіт". Оксана Юрків, учитель фізичної культури Козівської гімназії ім. В.Герети у плавальному басейні з гімназистами 6 класу показала елементи модуля "Аквааеробіка". Учитель фізичної культури Козівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Світлана Процик й інструктор плавального басейну Роман Яворський разом із своїми учнями продемонстрували елементи модуля "Плавання".


З метою розширення можливостей залучення учнівської молоді до інформування про світ професій, впровадження нових форм проведення профорієнтаційної роботи з молоддю Козівською районною філією Тернопільського обласного центру зайнятості у вересні-жовтні 2019 року проводився конкурс «Профорієнтаційний «АРТ-БУК» - 2019».

У конкурсі взяли учні закладів освіти району та ОТГ. 23 жовтня 2019 року підведено його підсумки.

Серед індивідуальних робіт призові місця отримали:

І місце – Пантелеймін Діана, 12 років, вихованка гуртка «Паперопластика» Козівського БДЮТ (керівник Сонсядло О.Д.);

ІІ місце – Кав’як Оксана Ігорівна, учениця 6(10)- А класу Козівської гімназії (керівник Шептак І.Я.);

ІІІ місце – Рега Назар Романович, учень 9 кл. Вівсянської ЗОШ І-ІІ ст. (керівники Залубник Л.П., Мазурик Р.Б.).

Серед групових робіт призові місця здобули:

І місце – учні 9 класу Купчинецької ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Дусановська Г.В.);

ІІ місце – учні 9 класу Олесинської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Шупарська О.М.);

/Files/images/IMG-2cb5447a4585b2732265984ea02cda85-V.jpg

ІІІ місце – учні 9 класу Таурівської ЗОШ І-ІІ ст. (керівник Осів М.В.).

Тренінг для вчителів початкових класів НУШ. ІІ сесія. Активна, цікава і творча співпраця з Давосир Л.О., практичним психологом Козівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2.

/Files/images/72327827_1218899814985310_4825991645113614336_n.jpg

Навчаємося разом працювати по-новому. 19 вересня 2019року проведено

/Files/images/70827717_1202546793287279_7499072345458343936_n.jpg

тренінг "Сучасний вчитель як провідник змін" для вчителів початкових класів, які навчатимуть учнів 1-их класів у 2021/2022 н.р.

Учителі трудового навчання 13.09.2019 року провели засідання районного методичного об’єднання та взяли участь у І Міжрайонному Кар’єрному Форумі “Профорієнтація — 2019” м.Бережани.

Учасники працювали у творчій локації «Ярмарок талантів»,відвідали майстер-класи: з виготовлення косметики з натуральних та екологічних складників, з виготовлення прикрас за технікою канзаші, з виготовлення біжутерії з полімерної глини, з виготовлення дизайнерських листівок (скрапбукінг), плетіння з соломи, з виготовлення бонбоньєрок. Також відвідали майстер-клас з ковальства і майстер-клас з виготовлення виробів з лози який провів Пуківський В.З., вчитель трудового навчання Дибщенської ЗОШ І-ІІ ступенів.

/Files/images/70029454_1197349557140336_4362933164889341952_n.jpg

29 травня 2019 року, з метою підвищення науково-методичного рівня вчителів географії, організації співпраці з об’єктами природо-заповідного фонду України, популяризації екологічних знань під керівництвом Борецької Н.В., методиста РМК, вчителем географії Конюхівської ЗОШ І-ІІ ступенів Богуславською Г.Б. організовано виїзне засідання міжшкільного методоб’єднання вчителів географії району на тему «Краєзнавчий підхід як метод поглиблення практичної спрямованості викладання географії».

Вчителі географії відвідали природний заповідник «Медобори» на території Гусятинського району. Головний фахівець з екологічної освіти заповідника Оксана Мурська розказала учасникам методоб’єднання про історію створення та еколого-освітню діяльність заповідника, територія якого є національним надбанням та виведена з господарської діяльності. Саме тут зберігаються унікальні природні комплекси Товтрових пасм та генофонд рослинного і тваринного світу.

/Files/images/зображення_viber_2019-05-29_17-16-39.jpg

У «Музеї природи», що розташований у с.Гримайлів, ознайомилися із зібраними на території заповідника експозиційними матеріалами (експонати хребетних тварин, велика наукова колекція комах, гнізд, гербаріями, колекціями деревних та кущових порід, зразками рослин, унікальними рештками давніх живих організмів, геологічними колекціями та ін..) та історико-культурними пам’ятками, які датуються Х-ХІІІ ст. (городища-святилища, капища, кам’яні жертовники, печери, відома статуя Збруцького Святовита).

Під час практичної частини роботи методоб’єднання педагоги пройшли екологічну стежку «Гора Гостра», де під керівництвом начальника відділу науково-дослідницької роботи та екологічної освіти заповідника Ярослава Капелюха дізналися багато цікавого про рідкісні угруповання рослин, побували на горі Гостра Скала, на якій росте квітка-легенда Подільського краю – ясінець білий, який в народі називають неопалимою купиною.

Також для вчителів географії ним була проведена цікава екскурсія до глибоких карстових озерець, які знаходяться біля села Вікно Гусятинського району. Насичена екскурсія, проведена співробітниками природного заповідника «Медобори» закінчилася цікавим спілкуванням та побажаннями співпраці щодо проведення пошуково-дослідницької роботи та організацій екскурсій.

8 травня 2019 року на базі Конюхівської ЗОШ І-ІІІ ст. проведено семінар-практикум заступників директорів шкіл з навчально- виховної роботи на тему: «Організаційно-методичний супровід реалізації компетентнісного підходу в умовах реалізації Нового Державного стандарту початкової освіти».

З історією школи, її матеріально-технічною базою ознайомив присутніх Федор В.М., директор школи.

Про кадровий потенціал закладу, партнерські відносини між учителями, учнями та батьками розповіла Колісник М.М., заступник директора з навчально- виховної роботи.

Стратегії розвитку початкової освіти в умовах реформування загальної середньої освіти презентувала Олійник С.П., методист районного методичного кабінету.

Учасники семінару відвідали відкриті уроки: інтегрований урок у 1 класі. Узагальнення та систематизація знань учнів (вчитель Дзяйло М.П.), урок – презентація у 3 класі «Україна – це ми !» Презентація України для ровесників за рубежем (вчитель Королишин М.М.).

Методичний веб-квест «Нова українська школа і вимоги сьогодення» з слухачами семінару провела Стасів Р.В., завідувач районного методичного кабінету.

Велике задоволення одержали присутні від виховного заходу «За все, матусю, дякую Тобі», проведеного спільними зусиллями вчителів, учнів

початкових класів та їхніх батьків.

/Files/images/Изображение 047 (1).jpg

Цікаво та доступно для слухачів семінару провели екскурсію в музей Ксенофонта Сосенка учні школи і Лихолат О.В., вчитель української мови та літератури.

При підведенні підсумків семінару його учасники акцентували на тому, що кожна дитина неповторна, наділена від природи унікальними здібностями, талантами. Місія Нової школи – допомогти розкрити та розвинути здібності, таланти і можливості кожної дитини.

16 .05. 2019 року проведено семінар-практикум шкільних бібліотекарів на тему «Від стандарту до творчості. Інноватика і творчість бібліотекаря –основні шляхи до успіху в роботі з школярами». Мета семінару: висвітлити основні аспекти трансформації діяльності бібліотеки в умовах сучасного розвитку інформаційного простору і технологій, продовжити колективний пошук новітніх методик створення позитивного іміджу шкільної бібліотеки серед читачів.

/Files/images/IMG_4668.JPG

Про використання ресурсів мережі Інтернету в професійній діяльності шкільного бібліотекаря висвітлила Гладчук Л.Л., методист РМК.

Досвід роботи «Від стандарту до творчості. Інноватика і творчість бібліотекаря –основні шляхи до успіху в роботі з школярами шкільного бібліотекаря» презентувала Федів О.В. бібліотекар Конюхівської ЗОШ І-ІІІ ст.

З матеріалами, розміщеними на сайті ознайомила шкільний бібліотекар Козівської ЗОШ І-ІІІ ст.№2 Меленчук Л.С..

15 травня 2019 року проведено засідання районного методичного об’єднання вчителів хімії та біології (І зона) на тему «Формування ключових компетентностей учнів на уроках хімії шляхом використання методики розвитку критичного мислення».

Дідик Г.Б., вчитель хімії Глинської ЗОШ І-ІІІ ст., презентувала портфоліо, в якому систематизувала свої методичні доробки впродовж останніх п’яти років. Галина Богданівна ознайомила присутніх з технологією

формування критичного мислення у школярів на уроках хімії.

/Files/images/IMG_0764 (2).JPG

Про навчання за інтерактивними методиками із застосуванням стратегій розвитку критичного мислення учнів на уроках хімії розповіла Стасів Р.В., завідувач районного методичного кабінету. Вона відзначила, що при застосуванні цих стратегій учні оволодівають уміннями: аналізувати ситуацію; визначати її суть; обговорювати проблему та приймати рішення; займати чітку позицію; обґрунтовувати свою відповідь; ставити чіткі запитання та давати на них змістовні відповіді; порівнювати, прогнозувати; аналітично оцінювати діяльність. Романія Володимирівна рекомендувала вчителям застосовувати веб-квести на уроках та в позакласній роботі, адже вони роблять процес навчання набагато цікавішим як для учня, так і для вчителя. Учень при цьому навчається критично мислити, вирішувати складні проблеми, зважувати альтернативні думки, самостійно приймати продумані рішення, брати на себе відповідальність за їх реалізацію.

8 травня 2019 року на базі Конюхівської ЗОШ І-ІІІ ст. проведено семінар-практикум заступників директорів шкіл з навчально- виховної роботи на тему: «Організаційно-методичний супровід реалізації компетентнісного підходу в умовах реалізації Нового Державного стандарту початкової освіти».

З історією школи, її матеріально-технічною базою ознайомив присутніх Федор В.М., директор школи.

Про кадровий потенціал закладу, партнерські відносини між учителями, учнями та батьками розповіла Колісник М.М., заступник директора з навчально- виховної роботи.

Стратегії розвитку початкової освіти в умовах реформування загальної середньої освіти презентувала Олійник С.П., методист районного методичного кабінету.

Учасники семінару відвідали відкриті уроки: інтегрований урок у 1 класі. Узагальнення та систематизація знань учнів (вчитель Дзяйло М.П.), урок – презентація у 3 класі «Україна – це ми !» Презентація України для ровесників за рубежем (вчитель Королишин М.М.).

Методичний веб-квест «Нова українська школа і вимоги сьогодення» з слухачами семінару провела Стасів Р.В., завідувач районного методичного кабінету.

Велике задоволення одержали присутні від виховного заходу «За все, матусю, дякую Тобі», проведеного спільними зусиллями вчителів, учнів

початкових класів та їхніх батьків.

Цікаво та доступно для слухачів семінару провели екскурсію в музей Ксенофонта Сосенка учні школи і Лихолат О.В., вчитель української мови та літератури.

При підведенні підсумків семінару його учасники акцентували на тому, що кожна дитина неповторна, наділена від природи унікальними здібностями, талантами. Місія Нової школи – допомогти розкрити та розвинути здібності, таланти і можливості кожної дитини.

07.05.2019 року на базі Козівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 проведено нараду директорів закладів загальної середньої освіти.

/Files/images/IMG_4600.JPG

Про закінчення 2018/2019 навчального року та проведення державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту висвітлила Валентина Медицька, начальник відділу освіти та спорту райдержадміністрації та Романія Стасів, завідувач РМК.

Методичні рекомендації щодо укладення завдань для державної підсумкової атестації в 4,9 класах закладів освіти проінформували Світлана Олійник, Лідія Гладчук, Марія Корвач, методисти РМК.

Про проведення і організований довіз до пунктів ЗНО-2019 ознайомила Марія Мельник, методист РМК .

Про організацію оздоровлення школярів у 2018/2019 навчальному році, про проведення спортивно-масових заходів повідомила Романія Стасів, завідувач РМК.

Про роль та завдання інклюзивної освіти, процедура проведення комплексної оцінки для дітей, які навчаються на індивідуальній формі навчання акцентувала Христина Дяченко, в.о. директора Козівського ІРЦ.

Заклади загальної середньої освіти району взяли участь у 14 Всеукраїнській благодійній акції «Серце до серця», яка проходить за підтримки Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України під гаслом «Дитяче серденько, живи!» і присвячена збору коштів для закупівлі обладнання для дітей з вадами серця (закупівлі сучасного медичного обладнання для кардіологічного відділення Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні).

/Files/images/20190423_112050.jpg

Станом на 24 квітня 2019 року учнями Козівської державної української гімназії, Козівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Козівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, Будилівського НВК, Глинської ЗОШ І-ІІІ ст., Кальненської ЗОШ І-ІІІ ст., Конюхівської ЗОШ І-ІІІ ст., Олесинської ЗОШ І-ІІІ ст., Ценівської ЗОШ І-ІІІ ст., Бишківського НВК, Дибщенської ЗОШ І-ІІ ст., З.Слобідської ЗОШ І-ІІ ст., Конюхівської І-ІІ ст., Кривенської ЗОШ І-ІІ ст., Щепанівської ЗОШ І-ІІ ст. зібрано 12 768 грн., які перераховано на рахунок Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця».

17 квітня на базі Теофіпільської ЗОШ І-ІІІст. відбулося засідання міжшкільного методичного об’єднання вчителів 1-4-их класів з проблеми «Сучасні тенденції удосконалення процесу навчання учнів початкової школи в умовах модернізації та реформування освіти». Формування компетентностей та створення позитивної атмосфери в учнів через ранкові зустрічі в умовах реалізації Концепції НУШ. Ранкове коло на тему «Писанки», тренінг-вправи з використанням килимків «SIXBRICX» та презентацію методичного порадника «Ранкові зустрічі» який містить інформаційно-методичний матеріал для підготовки та проведення ранкового кола у 1-их класах провела Шаршонь І.І, вчитель Теофіпільської ЗОШ І-ІІІ ст.

/Files/images/IMG_0071.jpg

Про використання можливостей мультимедійної навчально-освітньої системи «КМ»Media Ed Profi» НУШ 1-2 класи, як сучасного електронного засобу навчання розповіла Барилко Л.С.., вчитель Теофіпільської ЗОШ І-ІІІ ст.

Учасники семінару мали можливість відвідати Бережанський музей книги та бути учасниками майстер-класів керівників ЦДЮТ: створення дитячих мультфільмів (Мороз М.І.) та систем модульного орігамі (Стець Г.І.)

Педагоги з цікавістю ознайомились з фондами музею та презентацією про нові творчі проекти директора Зінчук Л.В.

Мета творчої зустрічі: скоординувати практичну діяльність учителів щодо активного використання інноваційних методик, технологій, засобів навчання з метою формування у школярів життєвих компетентностей та ціннісних орієнтирів.

16 квітня 2019 року на базі Денисівської ЗОШ І-ІІ ст. проведено семінар-практикум директорів закладів загальної середньої освіти на тему: «Сучасний підхід директора закладу загальної середньої освіти до створення інноваційного середовища у навчальному закладі в умовах реформування освіти».

Учасників семінару радісно привітали учні школи, ознайомивши їх з історією закладу, його випускниками.

Медицька Валентина Григорівна, начальник відділу освіти та спорту райдержадміністрації, акцентувала увагу на те, що формулою нової української школи є: сучасне освітнє середовище, орієнтація на учня, педагогіка партнерства, виховання на цінностях, вмотивований вчитель, новий зміст та структура організації навчально-виховного процесу, автономія школи та якість освіти.

/Files/images/20190416_105830.jpg

Пасічник Леонтій Петрович, директор школи, презентував матеріально-технічну базу, досягнення школи, а також модель сучасного вчителя в умовах інноваційного освітнього середовища.

Досвідом формування в учнів ключових та предметних компетентностей на уроках фізики через впровадження наскрізної змістової лінії «Громадянська відповідальність» поділилась Бурин Оксана Мирославівна, вчитель фізики школи.

З використанням методу проектів у навчально-виховному процесі, проектом «Земля-наш спільний дім», співпрацею школи та музеїв: краєзнавчого, Іванни Блажкевич, ІІІ Великого Надзвичайного Збору ОУН, ознайомила Савак Ольга Зеновіївна, вчитель історії та географії. Ансамбль вчителів школи виконав «Пісню про Денисів» на слова і музику Ярослава Тучапського.

Про використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках історії розповів Пришляк Степан Вікторович.

Вальчишин Марія Олегівна, заступник директора школи з навчально-виховної роботи провела з учасниками семінару методичний веб-квест «Інноваційна діяльність творчого вчителя» та акцентувала увагу на використанні інтерактивних форм методичної роботи в школі.

Тренінг «Стоп-булінг» підготувала Думка Людмила Ярославівна, класний керівник 8 класу, вчитель основ здоров’я.

Про співпрацю із школою розповіли: Рибак Григорій Володимирович, директор Тернопільського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-економічний ліцей №9 ім. Іванни Блажкевич», Михащишин Галина Володимирівна, директор сільського клубу.

Стасів Романія Володимирівна, завідувач районного методичного кабінету, звернула увагу керівників закладів на те, що потужну державу і конкурентну економіку забезпечить згуртована спільнота творчих людей, відповідальних громадян, активних, підприємливих і саме таких повинна готувати середня школа України.

29 березня на базі Козівського ДНЗ “Сонечко” відбувся семінар керівників ДНЗ на тему: «Управлінська функція керівника сучасного сільського ДНЗ у формуванні професійних компетентностей».

Мета семінару:

- модернізація управлінської діяльності керівника дошкільного навчального закладу з урахуванням сучасних стандартів дошкільної освіти;

- надання допомоги керівникам закладів дошкільної освіти в організації ефективних форм та методів управління педагогічними кадрами;

- удосконалення знань, умінь та навичок з проблем управлінської діяльності, сприяння розвитку організаторської та просвітницької діяльності;

- заохочення керівників до творчості, інноваційної освітянської діяльності.

Завідувач Дибщенським ДНЗ «Лісова казка» Марків Люба Михайлівна презентувала досвід створення середовища освітнього процесу у закладі шляхом модернізації управлінської діяльності, сучасних партнерських взаємин, делегування повноважень та довіри. Було акцентовано увагу учасників семінару на важливості проектування розвитку управлінської майстерності кожного сучасного керівника, переосмислення власної управлінської діяльності, бажання знати інноваційні методи в управлінні та відчувати потребу постійно розвиватися і вдосконалюватися.

/Files/images/56371074_321419315187718_7119267275076534272_n.jpg

Методист Шкільна Любов Михайлівна розповіла про творче стимулювання педагогічної діяльності вихователів, налаштування на постійну самостійну роботу, орієнтовану на досягнення успіху, мотивування практичних знань і умінь для активної реалізації в житті.

Практична частина семінару була представлена застосуванням методу Едварда Де Боно «6 капелюхів мислення», який дозволяє креативно розглянути проблему під різними кутами, виробити єдину думку щодо ефективного використаннясучасних, інноваційних прийомів управління, подолання застою, щоб дошкільний заклад завжди був джерелом творчості, постійним експериментальним майданчиком для співпраці талановитих та успішних людей.

Як рекомендації для керівників організаторами семінару було представлено пам’ятку «Алгоритм успішного керівника».

На завершення заходу з презентацією «Управлінський інструментарій завідувача ДНЗ» виступила завідувач Марків Любов Михайлівна.

Перед керівниками ДНЗ поставлено завдання по вдосконаленню знань, умінь та навичок з проблем управлінської діяльності, сприяти розвитку організаторської та просвітницької діяльності по управлінню трудовими колективами, реалізовувати методи та принципи виховання у відповідності з часом.

27 березня 2019 року у відділі освіти та спорту райдержадміністрації, за участю заступників директорів шкіл з навчально-виховної роботи та директорів закладів загальної середньої освіти району, проведено засідання науково-методичної ради Козівського районного методичного кабінету.

У засіданні взяла участь Медицька В.Г., начальник відділу освіти та спорту райдержадміністрації, яка звернула увагу присутніх на важливості методичної роботи для підвищення рівня професійної майстерності педагогічних працівників та покращення результативності навчально-виховного процесу в навчальних закладах.

Про підсумки конкурсу «Учитель року-2019» доповіла Стасів Р.В., завідувач районного методичного кабінету.

З науково-методичним супроводом розвитку інформаційно-освітнього середовища у закладах освіти ознайомила Мельник М.С., методист районного методичного кабінету.

Процик Л.О., методист районного методичного кабінету, акцентувала увагу на атестації педагогічних працівників як важливому етапі діяльності закладу освіти.

На раді методичного кабінету розглянуто та схвалено для використання педагогами району методичні посібники: «Філософія в освіті – філософія для дітей», «Філософські засади викладання фізики» (Грубий М.А., директор Козівської державної української гімназії ім.В.Герети), «П’ять творчих уроків» (Біла Л.М., вчитель української мови та літератури Козівської державної української гімназії ім.В.Герети), «Матеріали конкурсу «Учитель року – 2019» (Пеляк С.І., вчитель предмета «Захист Вітчизни» Козівської державної української гімназії ім.В.Герети), «Дидактичні можливості проектної діяльності» (Палій Г.В., вчитель біології Козівської ЗОШ І-ІІІ ст.№1), «Збірник літературних диктантів з української та зарубіжної літератури для 5 класу» (Берник С.В., вчитель української мови та літератури Козівської ЗОШ І-ІІІ ст.№1), «Майстер – клас як одна із форм самоосвіти і саморозвитку вчителя та учня» (Галас Г.М., вчитель трудового навчання Козівської ЗОШ І-ІІІ ст.№1), «Дидактичні ігри до теми «Іменник» (Куртяк Н.С., вчитель початкових класів Козівської ЗОШ І-ІІІ ст.№2), «Розвиток зв’язного мовлення методами ейдетики» (Фльонц О.О., вчитель початкових класів Козівської ЗОШ І-ІІІ ст.№2), «Ігрові моменти на уроках математики» (Сточанська О.С., вчитель математики Козівської ЗОШ І-ІІІ ст.№2), «Навчання учнів плавання різними спортивними способами» (Процик С.В., вчитель фізичного виховання Козівської ЗОШ І-ІІІ ст.№2), «Історичні диктанти, 5 клас»(Шостак Н.С., вчитель історії В.Ходачківської ЗОШ І-ІІІ ст.), «Застосування дидактичних ігор на уроках історії» (Романчак С.В., вчитель історії Теофіпільської ЗОШ І-ІІІ ст.), «Формування навчальної компетенції учнів шляхом впровадження міжпредметних зв’язків на уроках української літератури» (Дрожджак Л.В., вчитель української мови та літератури Теофіпільської ЗОШ І-ІІІ ст),«Розвиток творчих здібностей молодших школярів на уроках літературного читання» (Мазурик Г.Л., вчитель початкових класів Вівсянської ЗОШ І-ІІ ст.)

26 березня 2018 року відбулася науково-практична конференція на тему:«Василь Стус – незламний лицар правди і свободи» у якій взяли участь учителі української мови і літератури, шкільні бібліотекарі.

Мета цього методично-мистецького заходу – вшанувати пам’ять Василя Стуса, одного з найвизначніших українських поетів XX століття, Людини з великою літери, яка відважно і самозречено виступала за високі ідеали Добра, Правди, Справедливості, Гуманізму — цих високих, вічних загальнолюдських цінностей, за національну гідність і самосвідомість народу.

Використовуючи виражальні засоби художнього слова, педагоги презентували зразки науково-методичних досліджень і розвідок творчості Василя Стуса, а саме: «Де не стоятиму - вистою: Подвиг Василя Стуса» (Круць Н.П,.вчитель української мови і літератури Козівської ЗОШ І-ІІІст.№1), «Особливості синтаксису поетичної мови Василя Стуса» (Фурда О.М..,вчитель української мови і літератури Олесинської ЗОШ І-ІІІст.), «Виховні можливості поезії Василя Стуса»(Гладчук Г.З.,.вчитель української мови і літератури Козівської ЗОШ І-ІІІст.№2 ), «Сакральні числа та геометричні фігури як образні засоби»(Лупиніс М.З.,вчитель української мови та літератури Кальненської ЗОШ І-ІІІ ст.), «Символи космологічного ряду в поетичній творчості Василя Стуса»(Фалінська У.В.,вчитель української мови та літератури Городищенської ЗОШ І-ІІІ ст.), «Діалог поколінь. Стус і Шевченко» (Лісовська С.А.,вчитель української мови та літератури Будилівського НВК), «Стус-перекладач і Василь Стус у перекладах» (БерникС.В.,вчитель української мови та літератури Козівської ЗОШ І-ІІІст.№1), «Художня інтерпретація постаті поета та його доробку сучасним мистецтвом (театр, література, кіно, музика, скульптура, графіка, живопис)» (Дрожджак Л.В.,вчитель української мови та літератури Теофіпільської ЗОШ І-ІІІст.),

«Лауреати премiї iменi Василя Стуса» Райца Н.П.(вчитель української мови та літератури Ішківської ЗОШ І-ІІ ст.).

/Files/images/IMG_4572.JPG

Барилко М.М., бібліотекар Козівської гімназії, оформила виставку «Василь Стус – незламний лицар правди і свободи»

22 березня 2019 року районним методичним кабінетом на базі Козівської державної української гімназії ім.В.Герети проведено районний етап ХVІІІ Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім на тему «Моя маленька Батьківщина».

У конкурсі взяло участь 4 екологічних агітбригади. Перше місце зайняла екологічна агітбригада «Крокус» Козівської ЗОШ І-Ш ст. №2 (керівник Атаманчук Н.Л.), друге - «Порятунок» Городищенської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Огниста О.Е.), третє - «МОЗ» Козівської ЗОШ І-Ш ст. №1 (керівник Федорів А.В.) та «Екоцвіт» дитячого парку «Лісова пісня» (керівник Сінгалевич Г.Н.).

З відповідальністю до організаційно-педагогічного забезпечення районного етапу конкурсу віднеслись дирекції: Козівської ЗОШ І-Ш ст. №1, Козівської ЗОШ І-Ш ст. №2, Городищенської ЗОШ І-ІІІ ст. Козівського дитячого парку «Лісова пісня», (директори: Ліщишин Л.В., в.о.директора Івахів М.І., Зарудна Г.С., Нечипорук Г.Л.).

21 березня 2018 року на базі Бережанського краєзнавчого музею відбулося міжшкільне методоб’єднання учителів української мови і літератури на тему: «Від інноваційного змісту і технологій освіти через педагогічну майстерність учителя до формування особистості учня та підготовки його до життя в сучасних умовах».

Метою міжшкільного методоб’єднання залучення вчителів до інноваційної, пошукової діяльності, розвиток творчої ініціативи, виявлення й поширення найбільш ефективних форм та методів їхньої роботи.

Методист РМК Гладчук Л.Л. акцентувала,що сучасному учителеві необхідні гнучкість і нестандартність мислення, вміння адаптуватися до швидких змін умов життя. За словами В.О.Сухомлинського, «учитель повинен більше працювати не на уроці, а готуючись до нього».

Досвідом роботи з теми «Від інноваційного змісту і технологій освіти через педагогічну майстерність учителя до формування особистості учня та підготовки його до життя в сучасних умовах» поділилася учитель української мови і літератури Бишківського НВК Гунька О.З.

Учасники методоб'єднання взяли часть в інтерактивному проекті « Життя, яке воно є», який провів Микола Проців, старший науковий співробітник Бережанського краєзнавчого музею.

/Files/images/IMG_4552.JPG

Словесники відвідали музей книги та музей Богдана Лепкого.

Учасники методоб'єднання обмінялися досвідом з проблеми « Від інноваційного змісту і технологій освіти через педагогічну майстерність учителя до формування особистості учня та підготовки його до життя в сучасних умовах»

21 березня 2019 року, під керівництвом Стасів Р.В.. завідувача районним методичним кабінетом, на базі В.Ходачківської ЗОШ І-ІІІ ст. проведено засідання міжшкільного методичного об’єднання вчителів біології та хімії (ІІ зона).

/Files/images/IMG_20190321_103232.jpg

«Розвиток критичного мислення учнів на уроках біології та хімії – запорука успіху в умовах компетентнісного навчання» презентувала Стасів Р.В., а також ознайомила присутніх з методичними рекомендаціями щодо підготовки завдань на державну підсумкову атестацію (9 клас). Відкриті уроки провели: Скаржинець М.В., вчитель хімії з теми: «Приготування розчину солі з певною масовою часткою»(7 клас), Филипович М.М., вчитель біології – «Визначення видів кімнатних рослин придатних для вирощування в певних умовах» (6 клас).

В процесі обговорення вчителі прийшли до висновку, що уміння критично мислити забезпечує науково-технічний і суспільний прогрес та є запорукою демократії, а освіта відіграє в його розвитку першорядну роль. Критичне мислення забезпечує самостійні та відповідальні дії, а також характеризується самовдосконаленням

З вчителями обговорено проведення моніторингу стану екологічної освіти та природоохоронної роботи в закладах освіти району.

20 березня 2019 року на базі Денисівської ЗОШ І-ІІ ст. відбулося засідання районного методичного об’єднання вчителів основ здоров’я на тему: «Формування ключових здоров’язберігаючих компетентностей учнів на уроках основ здоров’я через впровадження тренінгових методів роботи».

Думка Л.Я., вчитель основ здоров’я Денисівської ЗОШ І-ІІ ст., провела урок-тренінг у 8 класі на тему «Стоп булінг» та підготувала презентацію з досвіду роботи. Зокрема, Людмила Ярославівна зазначила, що при підготовці тренінгу використовувала електронні матеріали проекту «Вчимося жити разом» (відеоролик, мультфільм, роздатковий матеріал).

Борецька Н.В., методист РМК, підготувала доповідь на тему «Ефективність використання тренінгових методів навчання під час вивчення основ здоров’я» та провела для вчителів тренінг «Рефреймінг у житті педагога». Для учасників методоб’єднання Надія Василівна підготувала список електронних адрес «Корисні посилання щодо теми антибулінгу», де можна знайти і використати матеріали різних освітніх програм, семінарів, посібників, досліджень, програми тренінгових занять «Організація роботи з розв’язання проблем насильства в школі», «СТОП-Булінг», «Нове покоління», які допоможуть організувати роботу з попередження та розв’язання проблеми насильства в школі.

/Files/images/54433295_2279516268974436_8145528746720362496_n (1).jpg

Шупарська О.М., вчитель основ здоров’я, психолог Олесинської ЗОШ І-ІІІ ст., підготувала для учасників методоб’єднання матеріали на тему «Поради батькам, учням та вчителям по профілактиці булінгу в освітньому середовищі», які можна використовувати для вироблення стратегій подолання цього явища, формування в школярів нетерпимості до проявів агресії, навичок надання допомоги жертвам булінгу.

20 березня проведено районний фестиваль –конкурс вокально-хорових колективів «Молитва за Україну», присвяченого 100-річчю Соборності України

/Files/images/молитва.jpg

У фестивалі-конкурсі взяли участь 9 колективів: Козівська гімназія імені В.Герети, Козівська ЗОШ І-Ш ст. №1, Козівська ЗОШ І-Ш ст.№2, Городищенська ЗОШ І-ІІІ ст., Глинська ЗОШ І-ІІІ ст., Дибщенська ЗОШ І-ІІ ст., Купчинецька ЗОШ І-ІІІ ст., Яструбівська ЗОШ І-ІІ ст. Козівський БДЮТ.

Слід відзначити, що педагогічні колективи даних закладів приділяють велику увагу у вихованні в учнівської молоді почуття патріотизму, національної свідомості, виявленні творчо обдарованих дітей.

За підсумками журі перше місце здобули гімназисти і будуть брати участь в обласному етапі фестивалю-конкурсу .Ансамбль Козівськоі гімназії їм. В.Герети (керівник Здеб Н.В.) виконали дві пісні: «Прийди до мене, милий Ісусе» та «Україна молода» Роксолани Залізняк.

20 березня 2019 року, за ініціативи Лихолата А.О., учителя історії Бишківського НВК, засідання ММО учителів історії на тему: « Краєзнавство та музеєзнавство в контексті викладання вітчизняної історії» проведено на базі м.Бережани та Бережанського краєзнавчого музею, зокрема.

/Files/images/виступає методист (ММо вч.іст).jpg

Спочатку була пізнавальна екскурсія містом. Саме засідання

проходило в стінах музею. З доповіддю виступив методист РМК В.Маркусь. Про музей та його специфіку розповіли директор музею та його працівники.

Учителі мали змогу ознайомитись з експозиціями музею та авторськими проектами працівників музею, мета яких залучити учнівську молодь до вивчення минулого та критичного осмислення сьогодення та свого місця в світі.

Під час обговорення за круглим столом методист, учителі та працівники музею відзначили важливість краєзнавства та вивчення історії та культури рідного краю, з метою покращення національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді.

14 березня 2019 року на базі Кальненської ЗОШ І-ІІІ ст. відбулося міжшкільне методичне об’єднання вчителів початкових класів на тему: «Використання мобільних та ігрових технологій в освітньому процесі початкової школи вдповідно до нових вимог Концепції Нової української школи». Олійник С.П., методист РМК, ознайомила присутніх з особливостями використання хмарних сервісів та презентацією на тему « Інтегроване навчання і реалізація STEM освіти у початковій школі».

Учасники засідання відвідали урок трудового навчання (2 клас) , який підготувала вчитель початкових класів, Бабій Г.Д. на тему: «Оздоблення великодніх яєць в техніці декупажу».

Паньчишин Н.М., вчитель початкових класів підготувала презентацію та провела тренінгове заняття з проблеми «Використання мобільних та ігрових технологій в освітньому процесі початкової школи за допомогою ІКТ».

/Files/images/4.png

Використання на уроках онлайн-сервісів змінює традиційні методи навчання, дозволяючи підвищувати інтерес і сприяє кращому засвоєнню навчального матеріалу

З метою вшанування пам’яті, педагогічної праці та громадської активності В.О. Сухомлинського, дослідження і творчої трансформації його ідей розвитку, формування, виховання дитини 28 лютого 2019 року відбулися районні педагогічні читання «Педагогічні виміри Василя Сухомлинського в сучасному освітньому просторі».

Олійник С.П.,методист РМК, яка привітала учасників, наголосила на значимості педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського у Новій українській школі, актуальності його теоретичних положень й методичних знахідок щодо формування творчої особистості учнів. Досвід використання педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського щодо родинного виховання в практиці роботи презентувала Захарків О.В., вчитель початкових класів Козівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.Про актуальні проблеми використання спадщини В.О.Сухомлинського на уроках літературного читання висвітлила Прийдун С.М., вчитель початкових класів Бишківського НВК.

/Files/images/3.png

Питання щодо формування асоціативного мислення на уроках української мови у педагогіці В.Сухомлинського презентувала Ільчук Г.І., вчитель початкових класів В.Ходачківської ЗОШ І-ІІІ ст..

Розвиток творчих здібностей крізь призму спадщини В.О.Сухомлинського висвітлила у виступі Мазурик Г.Л., вчитель початкових класів Вівсянської ЗОШ І-ІІ ст.. Банадига О.О., вчитель початкових класів Дибщенської ЗОШ І-ІІ ст. розкрила питання щодо впровадження педагогічної спадщини В.О.Сухомлинсько в рамках реалізації Концепції Нова українська школа.

« Гра - це іскра, яка запалює вогник допитливості»,- так вважав видатний педагог і саме його ідеї впроваджує в практику своєї роботи Кобрин О.С., вчититель початкових класів Ценівської ЗОШ І-ІІІ ст.. Про ідеї здоров’язбережувальної педагогіки В.О.Сухомлинського в практиці сучасної початкової школи наголосила Барилко В.М., вчитель початкових класів Олесинської ЗОШ І-ІІІ ст..

01березня 2019 року (м.Тернопіль) під керівництвом методиста Козівського районного методичного кабінету Маркуся В.І. відбувся виїзний семінар заступників директорів з виховної роботи на тему: « Формування громадянської активності школярів в контексті реалізації засад УХВЛ» ( з досвіду роботи Козівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2).

Захід проведено на базі бібліотеки – музею «Літературне Тернопілля» в м.Тернопіль. Участь у семінарі взяли в.о. директора та педагоги Козівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, заступники директорів шкіл з виховної роботи, завідувач бібліотеки-музею Компанієць Г. В. Почесним гостем заходу був Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівськоі Архієпархіі УГКЦ Теодор (Мартинюк).

З доповіддю «Виховання відповідальних громадян та патріотів крізь призмуУкраїнської Хартії вільної людини» виступив методист В.І.Маркусь.

Атаманчук Н.Л., заступник директора з виховної роботи, презентувала досвід роботи школи з проблеми «Формування громадської активності школярів на засадах Української хартії вільної людини». Особлива увага зверталась на шляхи залучення школярів до суспільно значимих справ в школі, громаді тощо та популяризацію ідей Української Хартії вільної людини засобами проектної діяльності екологічного спрямування.

Дроняк О.Н., вчитель трудового навчання, провела корисний майстер – клас з виготовлення килимків із старих футболок.

Особливою окрасою семінару стала лекція-екскурсія на тему: «Митрополит А.Шептицький як взірець соціального служіння Україні», яку надзвичайно цікаво провела провідний бібліотекар Оксана Лехіцька, випускниця Козівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2.

/Files/images/групове фото учасників семінару.jpg

Завершилось засідання обговоренням за круглим столом, участь в якому взяв Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівськоі Архієпархіі УГКЦ Теодор (Мартинюк). Учасники заходу поділились своїм баченням втілення ідей Хартії та отримали рекомендації з даного питання.

26 грудня 2018 року проведено засідання ради районного методичного кабінету.

Про освітньо-кваліфікаційне забезпечення навчально-виховного процесу педагогічними кадрами, якості та результативності навчально-виховної роботи педагогічних працівників суспільствознавчих курсів розповів Маркусь В.І., методист РМК. Він також прозвітував про роботу творчої групи вчителів історії, яка працювала над проблемою: «Науково-дослідницька та проектна діяльність як чинники професійного зростання вчителів історії та суспільствознавчих дисциплін».

/Files/images/IMG_4499.JPG

Звіт творчої групи вчителів фізики з проблеми: «Реалізація наскрізних змістових ліній при викладанні фізики» довела до відома присутніх Корвач М.І., методист РМК. Гладчук Л.Л., методист РМК проаналізувала роботу бібліотек у закладах загальної середньої освіти району. Мельник М.М., методист РМК презентувала матеріали щодо впровадження SТЕМ - освіти у у діяльність навчальних закладів.

21 грудня 2018 року в Козівській філії Тернопільського обласного комунального територіального відділення МАН України, з метою виявлення, підтримки обдарованих дітей, залучення інтелектуально і творчо обдарованої учнівської молоді до науково-дослідницької та експериментальної роботи, формування активної громадянської позиції, виховання самостійності, наполегливості, вміння висловлювати й доводити власну думку, проведено І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Тернопільського обласного комунального територіального відділення МАН України.

/Files/images/IMG_1739.JPG

З привітальним словом та побажаннями до учасників звернулися: Григорків М.П., куратор Козівської філії, спеціаліст Тернопільського обласного комунального територіального відділення МАН України, Грубий М.А., директор Козівської державної української гімназії ім.В.Герети, Стасів Р.В., завідувач Козівського районного методичного кабінету, Маркусь В.І., методист Козівського районного методичного кабінету.

Його учасниками були учні Козівської державної української гімназії ім.В.Герети, Козівської ЗОШ І-ІІІ ст.№1, Козівської ЗОШ І-ІІІ ст.№2.

13 школярів презентували свої роботи, з базової дисципліни «Математика» - 4, «Фізика» - 1, «Біологія» -1, «Англійська мова» -3, «Історія» -1, «Екологія» -1, «Українська мова» -1, «Географія» -1.

/Files/images/всі разом фініш.jpg

12 грудня 2018 року на базі Купчинецької ЗОШ І-ІІІ ст. проведено засідання районного методичного об’єднання педагогів-організаторів на тему: «Роль та місце молодіжного об’єднання «Молода Просвіта» у формуванні громадянської активності та патріотичних почуттів школярів». Особливістю даного заходу стало те, що в центрі уваги була постать Павла Думки, уродженця села Купчинці, поета, громадського діяча, друга І.Я.Франка, людини, яка започаткувала Просвіту в нашому краї. Його життя чудовий приклад для молоді.

Учасників заходу привітала директор школи Оксана Панькевич.

З доповіддю «Роль та місце молодіжного об’єднання «Молода Просвіта» у формуванні громадянської активності та патріотичних почуттів школярів в контексті втілення в освітній процес цінностей УХВЛ» виступив методист РМК Василь Маркусь.

Педагог- організатор школи Ольга Пука поділилась своїм досвідом щодо втілення концептуальних засад Української хартії вільної людини в освітній процес, зокрема, в процесі діяльності товариства «Молода Просвіта», після чого учасники засідання взяли участь у реквіємі, присвяченому 100-річчю з дня смерті П.А.Думки «Розбудіте думки й мислі» та обмінялись думками та враженнями за круглим столом.

/Files/images/47422744_595747887556964_239823869932732416_n.jpg

06 грудня на базі Козівської ЗОШ І-ІІІ ст.№1 проведено методичне об'єднання вчителів зарубіжної літератури району в Козівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів #1 на тему"Формування комунікативної компетентності учнів через інтегровану систему навчання на уроках зарубіжної літератури". Своїми напрацюваннями з колегами ділились Берник С.В., Кренцель Г.О., Кулька Л В., Павловська Л.Б. та Гунько О.Є.

05рудня 2018 року на базі Будилівського НВК відбулося міжшкільне методичне об'єднання вчителів української мови та літератури на тему: «Розвиток в учнів інтересу до уроків української словесності шляхом впровадження інтерактивних технологій навчання».

Лише добре знаючи свій предмет і постійно удосконалюючи свою майстерність, можна навчати інших,- наголосила Гладчук Л.Л.,методист РМК. Одним із кроків підвищення ефективності уроку є впровадження інтерактивних технологій навчання. Завдяки цим технологіям, крім здобуття знань, в учнів формується власне світобачення. Вони вчаться пояснювати і вмотивовувати, а де потрібно – обстоювати свою точку зору. А це дуже важлива риса, потрібна в сучасному інтенсивному світі

Лісовська С.А., вчитель Будилівського НВК поділилася досвідом роботи з даної проблеми й презентувала свій сайт.

Учасники методоб'єднання відвідали урок українська літератури у 11класі на тему: «Розвиток національного театру, драматургії 1920-1930-х років ХХ століття («Березіль» Леся Курбаса, Харківський театр ім. Т.Шевченка).Микола Куліш. Життєвий і творчий шлях митця. Зв’язок із театром Л. Курбаса.Тематика творів М. Куліша»- вчитель Лісовська С.А.

/Files/images/IMG_4416.JPG

/Files/images/IMG_4428.JPG

З учасниками методоб'єднання Довгошия Л.Р.,вчитель-методист, вчитель української мови та літератури Козівської ЗОШ І-ІІІст. №2 провела майстер-клас «Особливості написання твору-есе»

29 листопада 2018 року, з ініціативи учителів Козівської гімназії ім. В. Герети: Здеб Н.В., Куціля Ф. З. та Шептак І. Я., проведено спільне засідання ММО учителів історії та РМО учителів художньо-естетичних дисциплін на базі Тернопільського обласного краєзнавчого музею.

Головна мета заходу – привернути увагу учителів до вивчення історії та культури рідного краю, з метою покращення національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді. Саме на це спрямована акція «Урок в музеї», яку пропонує учителям та учням колектив музею.

/Files/images/майстерклас 5.JPG

Дирекція та працівники музею підготували цікаві доповіді з історії Тернопільщини, познайомили учасників з експозиціями музею, провели чудові майстер-класи.

21 листопада 2018 року на базі З.Слобідської ЗОШ І-ІІ ст. відбулося міжшкільне методичне об'єднання вчителів української мови та літератури на тему: «Інноваційні підходи до формування в учнів стійкої позитивної мотивації навчальної діяльності як важливого фактора формування соціально активної особистості»

Гладчук Л.Л., методист РМК наголосила, що завдання вчителя – формувати і розвивати пізнавальні мотиви, адже учні повинні розуміти значущість знань та вмінь, усвідомлювати та осмислювати їх необхідність у подальшому житті.

Досвідом роботи з проблеми «Розвиток в учнів позитивної мотивації навчальної діяльності як важливого фактора соціальної особистості» поділилися вчителі З.Слобідської ЗОШ І-ІІ ст.

Учасники методоб'єднання відвідали урок українська літератури у 5 класі на тему: «Симоненко. «Цар Плаксій та Лоскотон « Різні життєві царя позиції Плаксія та Лоскотона(песимістична й оптимістична)»- вчитель Лернатович О.В.та урок української мови у 8 класі: «Тире між підметом і присудком»-вчительТхорик К.С.

/Files/images/20181121_101726.jpg

З учасниками методоб'єднання Довгошия Л.Р.,вчитель-методист, вчитель української мови та літератури Козівської ЗОШ І-ІІІст. №2 провела майстер-клас « Особливості написання есе»

З метою пошуку та підтримки творчо працюючих педагогів, активізації роботи з поширення кращого педагогічного досвіду та педагогічних інновацій районним методичним кабінетом 29-30 листопада 2018 року проведено І тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2019» в номінації «Захист Вітчизни».

У І турі Конкурсу взяло участь 4 вчителі, а саме: з Козівської гімназії - 1, Козівської ЗОШ І-Ш ст.№1 - 1, Ценівської ЗОШ І-Ш ст. - 1, Бережанської ЗОШ І-Ш ст.№1 – 1.

З 4 учасників конкурсу: 3 мають кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії», 1 – «Спеціаліст І категорії», 1 - звання «Старший учитель».

Аналіз педагогічного стажу учасників вказує на те, що творчо працюють і бажають поділитись досвідом педагоги різного віку, а саме: педагогічний стаж, 2 - від 10 до 20 років, 2 – понад 20 років.

29 листопада 2018 року конкурсанти презентували досвід роботи з проведення практичних робіт при викладанні предмета «Захист Вітчизни». Так, Пеляк Сергій Іванович, вчитель предмета «Захист Вітчизни» Козівської гімназії, поділився досвідом з питань проведення практичної роботи з теми: «Надання домедичної допомоги при кровотечах», Куций Ігор Васильович, вчитель предмета «Захист Вітчизни» Козівської ЗОШ

І-ІІІ ст.№1 – «Будова ручних осколкових гранат», Коваль Богдан Романович, вчитель предмета «Захист Вітчизни» Ценівської ЗОШ І-ІІІ ст. – «Стрілецька зброя та поводження з нею», Баліцький Олег Михайлович, вчитель предмета «Захист Вітчизни» Бережанської ЗОШ І-ІІІ ст.№1 - «Стрілецька зброя та поводження з нею». 30 листопада учасники Конкурсу проводили відкриті уроки у 10-их класах Козівської державної української гімназії ім. В.Герети.

На основі рішення журі, членами якого були: Рибій В.І., вчитель предмета «Захист Вітчизни» Олесинської ЗОШ І-ІІІ ст., Попик І.Г., вчитель фізичної культури Ценівської ЗОШ І-ІІІ ст., Куций І.М., вчитель предмета «Захист Вітчизни» Бережанської ЗОШ І-ІІІ ст.№3, Позюмко Ю.В., вчитель предмета «Захист Вітчизни» Бережанської ЗОШ І-ІІІ ст.№2, за підсумками І туру конкурсу переможцем визнано Пеляка Сергія Івановича, вчителя предмета «Захист Вітчизни» Козівської державної української гімназії ім.В.Герети, який буде брати участь у ІІ (обласному) турі Конкурсу.

/Files/images/47271113_2293489327538155_1644179851038425088_n.jpg

Грамотами відділу освіти та спорту нагороджено учасників І туру конкурсу «Учитель року–2019»: Куцого Ігоря Васильовича, вчителя предмета «Захист Вітчизни» Козівської ЗОШ І-ІІІ ст.№1,Коваля Богдана Романовича, вчителя предмета «Захист Вітчизни» Ценівської ЗОШ І-ІІІ ст., Баліцького Олега Михайловича, вчителя предмета «Захист Вітчизни» Бережанської ЗОШ І-ІІІ ст.№1.

28 листопада 2018 року на базі Городищенської ЗОШ І-ІІІ ст., під керівництвом

Стасів Р.В., завідувача районним методичним кабінетом, проведено семінар-практикум заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти з теми «Створення ефективного освітньо-інформаційного простору як умова для формування конкурентноспроможного школяра та вчителя – професіонала».

Дашкевич Оксана Володимирівна, заступник директора з навчально-виховної роботи Городищенської ЗОШ І-ІІІ ст. презентувала досвід роботи з створення ефективної освітньо-інформаційної інфраструктури в школі. Учасники семінару ознайомились із сторінками шкільного сайту, на яких висвітлюється діяльність навчального закладу, публікується документація (плани роботи, протоколи, накази), а також з публікаціями у Фейсбуці.

/Files/images/47075508_319505852206958_8832391719266811904_n.jpg

Відкриті уроки провели: Бойко О.О.(географія,7 клас), Фалінська У.В.(українська література, 10 клас).

Заняття з елементами тренінгу «Життя шалено красиве, коли ми починаємо його помічати» із слухачами семінару провела Чижевська Г.І., практичний психолог школи.

Учасники семінару висловили свої пропозиції щодо організації сучасного освітнього середовища у закладах загальної середньої освіти як умови реалізації Концепції «Нова українська школа».

15 листопада 2018 року, під керівництвом Стасів Р.В.,завідувача Козівським районним методичним кабінетом, на базі Конюхівської ЗОШ І-ІІІ ст. проведено засідання міжшкільного методичного об’єднання (І зона) вчителів біології на тему: «Формування ключової компетентності «екологічна грамотність і здорове життя» шляхом використання інтерактивних технологій».

Проців Н.Я., вчитель біології Конюхівської ЗОШ І-ІІІ ст., провела відкритий урок на тему: «Будова і функції органів травлення. Травні залози. Методи дослідження травлення»(8 клас), а також презентувала свою роботу з проблеми «Впровадження здоров’язберігаючих технологій в навчально-виховний процес у Конюхівській ЗОШ І-ІІІ ст.» .

/Files/images/46501429_329055997909131_8073573364314144768_n.jpg

Члени методичного об’єднання відвідали шкільний музей «Рідна хата» (керівник Казимирович Є.М., вчитель англійської мови) та сільський музей Ксенофонта Сосенка (керівник Мартинюк Й.В., колишній вчитель історії).

У бесіді за круглим столом присутні обмінялись думками щодо методів, форм роботи при допомозі яких, на уроках біології та в позакласній роботі, вони формують у школярів ощадне та бережливе відношення до природних ресурсів, чистоти довкілля та дотримання санітарних норм побуту; власну думку та позицію до зловживань алкоголю, нікотину; уміння аналізувати і критично оцінювати соціально-економічні події в країні, враховувати екологічні та соціальні наслідки рішень.

/Files/images/45249921_989138774628083_9028528491829657600_n.jpg

Навчання вчителів НУШ продовжується. ІІ очна сесія пройшла у дружній творчій співпраці із вчителями пілотних 2-их класів Світланою Бурдаш та Світланою Матяш (03.11.2018р.).

14 листопада 2018 р на базі опорного кабінету інформатики (Козівська гімназія) проведено районне методичне об’єднання з інформатики на тему: «Олімпіадна інформатика». Теоретичні відомості по даній темі представила вчитель інформатики Теофіпільської ЗОШ І-ІІІ ст. Зубик В. З.

/Files/images/20171109_094407.jpg

Нею проведено майстер клас для вчителів інформатики району з питання розв’язування олімпіадних завдань із офісної програми комп’ютерних презентацій. Методистом РМК Мельник М. С. проаналізовано участь учнів шкіл району у Міжнародному конкурсі з інформатики «Бобер».

28 жовтня 81 учень взяв участь у ІІ етапі Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика (27% - це учні міських, 48% - учні сільських закладів середньої загальної освіти, 14% - учні гімназії) із 17 закладів загальної середньої освіти району та Козлівської ЗОШ І-ІІІ ст., Таурівської ЗОШ І-ІІ ст. Козлівської ОТГ а саме: Козівської державної української гімназії ім.В.Герети, Козівської ЗОШ І-Ш ст.№1, Козівської ЗОШ І-Ш ст. №2, В.Ходачківської ЗОШ І-ІІІ ст., Городищенської ЗОШ І-Ш ст., Кальненської ЗОШ І-ІІІст., Конюхівської ЗОШ І-ІІІ ст., Купчинецької ЗОШ І-ІІІст., Олесинської ЗОШ І-Ш ст., Ценівської ЗОШ І-ІІІ ст.,Теофіпільської ЗОШ І-ІІІст., Дибщенської ЗОШ І-Пст., Бишківського НВК, Денисівської ЗОШ І-ІІ ст., Ішківської ЗОШ І-ІІ ст., Кривенської ЗОШ І-ІІст., Плотичанської ЗОШ І-ІІ ст.,Яструбівської ЗОШ І-ІІ ст. Роботи учасників ІІ етапу Конкурсу відзначаються відповідним рівнем творчості, оригінальністю змісту, різноманітністю літературних жанрів (конкурсанти проаналізували різні погляди на життєві явища, вислови самостійні думки відповідно до запропонованих тем, навели переконливі приклади на користь підібраних аргументів) Список переможців ІІ етапу ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

Грамота за І місце

Панчак Анастасія Андріївна, учениця 5(1) класу Козівської гімназії ім. В.Герети (вч. Біла Л.М.). Остапів Юлія Володимирівна, учениця 6 класу Яструбівської ЗОШ І-ІІст.(вч.Михайловська О.Р.). Лоїк Ірина Євгенівна, учениця 7(3) класу Козівської гімназії ім. В.Герети (вч.Скобель М.З.). Файфурка Олена Богданівна, учениця 8 класу Козівської ЗОШ І-Ш ст.№1 (вч.Бурмич Г.В.). Ференц Інна Богданівна, учениця 9 (5) класу Козівської гімназії ім. В.Герети ( вч. Кіналь Г.С. ). Ярошевська Ілона Іванівна, учениця 10 класу Козівської ЗОШ І-Ш ст.№2 (вч.Шевчук В.Й .). Бурдаш Юлія Іванівна, учениця 11 класу Козівської ЗОШ І-Ш ст.№1 (вч.Бурмич Г.В.).

Грамота за ІІ місце

Бичков’як Анастасія Андріївна, учениця 5 класу Козівської ЗОШ І-Ш ст.№1 (вчитель Гунько О.Є.). Кеньо Юлія Іванівна, учениця 6 (2) класу Козівської гімназії ім. В.Герети ( вч.Скобель М.З.). Лучка Ольга Русланівна, учениця 7 класу Конюхівської ЗОШ І-ІІІ ст.( вч.Лихолат О.В.). Павлюс Уляна Андріївна, учениця 8 (4) класу Козівської гімназії ім.В.Герети (вч. Павлусик М.Р.) . Сало Юлія Тарасівна, учениця 8 класу Ценівської ЗОШ І-ІІІст. ( вчитель Павлюс Г.Г.) . Митреньга Соломія Володимирівна, учениця 9 класу Таурівської ЗОШ І-ІІ ст. ( вч. Осів М.В.). Чоловська Софія Василівна, учениця 10 класу Козівської ЗОШ І-ІІІ ст..№1 ( вч.Павловська Л.Б.) . Репеха Соломія Борисівна, учениця 11 класу Козівської ЗОШ І-ІІІ ст..№2 ( вч.Довгошия Л.Р.).

Грамота за ІІІ місце

Рибак Юлія Михайлівна, учениця 5 класу Купчинецької ЗОШ І-ІІІ ст. ( вч.Вацлавська Г.М.). Цовалик Соломія Ігорівна, учениця 6 класу Бишківського НВК(вч. Гунька О.З.). Барилко Софія Дмитрівна, учениця 7 класу Козівської ЗОШ І-ІІІ ст..№1 ( вч.Павловська Л.Б.). Пархуць Олена Володимирівна, учениця 7 класу Козівської ЗОШ І-ІІІ ст..№2 ( вч. Гладчук Г.З.). Дзюба Марія Михайлівна, учениця 7 класу Козлівської ЗОШ І-ІІІ ст.( вч. Шагай І.Р.). Райца Вікторія Володимирівна, учениця 8 класу Денисівської ЗОШ І-ІІ ст. (вч.Куцан Н.Д.). Белебезєва Марія Євгенівна, учениця 8 класу Таурівської ЗОШ І-ІІ ст. ( вч.Осів М.В.). Книш Христина Юріївна, учениця 9 класу Козівської ЗОШ І-ІІІ ст..№2 ( вч.Довгошия Л.Р.). Врублевська Соломія Володимирівна, учениця 10(5) класу Козівської гімназії ім.В.Герети (вч. Кіналь Г.С.). Маковинська Христина Ярославівна, учениця 10 класу Конюхівської ЗОШ І-ІІІ ст.. (вч. Лихолат О.В. ). Коцюбка Христина Тарасівна, учениця 11 (7) класу Козівської гімназії ім. В.Герети ( вч. Кіналь Г.С.).

22 жовтня 2018 року на базі Козівської гімназії проведено І етап Всеукраїнських учнівських турнірів.

Учасниками турніру юних правознавців були 3 команди: Козівської української державної гімназії ім. В. Герети (керівник Куціль Ф.З.), Козівської ЗОШ І-ІІІ ст.№1 (керівник Маркусь Н.І.), Козівської ЗОШ І-ІІІ ст.№2 (керівник Федик І.М.).

У турнірі юних хіміків взяли участь: 3 учні Козівської української державної гімназії ім. В. Герети (керівник Максимів В.Й.), 2 - Козівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 (керівник Липна С.В.), 1 - Козівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 (керівник Машталєр М.П.), 2- В.Ходачківської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Скаржинець М.В.); біологів – 1 - з Козівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 (керівник Палій Г.В.), 1 – з Козівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 (керівник Атаманчук Н.Л.); математиків -1 з Теофіпільської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Зубик В.З.); географів – по 1 учню з Козівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 (керівник Шимонович Л.В.), Козівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 (керівник Гайдукевич Л.В.), Кальненської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Бабій І.В.), Купчинецької ЗОШ

/Files/images/IMG_4055.JPG

І-ІІІ ст. (керівник Савицька Х.П.), Городищенської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Бойко О.О); економістів - по 1 учню з Козівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 (керівник Ліщишин Л.В.), Козівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 (керівник Гайдукевич Л.В.), Кальненської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Бабій І.В.), Городищенської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Бойко О.О.).

/Files/images/44259791_980589195483041_7517739209629630464_n.jpg

18-19 жовтня відбулися очні сесії підвищення кваліфікації вчителів початкових класів, які у 2019-2020 н.р. навчатимуть учнів перших класів за новим Державним стандартом. Вітаємо з впевненим стартом. Всі працюють творчо і креативно. Щиро вдячні за співпрацю та психологічний тренінг Г.М. Мартинюк, практичному психологу Козівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

11 жовтня проведено інструктивно-методичну нараду заступників директорів шкіл з навчально-виховної роботи.

Стасів Р.В., завідувач РМК, ознайомила присутніх з організацією та проведенням Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів.

Про формування плану підвищення кваліфікації педагогічних кадрів у 2019 році, вимоги до атестації керівних кадрів закладів освіти району проінформувала Процик Л.О., методист РМК.

Нові вимоги до оцінювання навчальних досягнень учнів першого класу у Новій українській школі довела до відома учасників наради Олійник С.П.,методист РМК.

/Files/images/IMG_3228.JPG

Про підготовку до участі у І турі конкурсу «Учитель року – 2019» повідомила

методист РМК Борецька Н.В.

26 вересня 2018 року на базі відділу освіти та спорту районної державної адміністрації проведено засідання науково-методичної ради районного методичного кабінету з порядком денним:

-аналіз виконання плану роботи РМК за 2017/2018 н.р. та затвердження плану роботи на 2018/2019 н.р. (Стасів Р.В.,завідувач РМК);

- затвердження структури методичної роботи в районі на 2018/2019 н.р. (Стасів Р.В.,завідувач РМК);

- затвердження планів роботи районних, міжшкільних методоб’єднань, творчих груп, опорних шкіл, семінарів-практикумів, інших форм методичної роботи (методисти РМК);

-затвердження програм гуртків, що працюють на базі закладів загальної середньої освіти, позашкільних навчальних закладів району (Вітер Л.Б., методист Козівського БДЮТ, Нечипорук Г.Л., директор дитячого парку «Лісова пісня», Маркусь В.І., методист РМК);

/Files/images/IMG_3989.JPG

- про результати ЗНО та рівня навчальних досягнень учнів з ДПА у 2017/2018 навчальному році (Мельник М.С., методист РМК).

29 серпня 2018 року, за участю директорів закладів загальної середньої освіти, заступників з навчально-виховної роботи, виховної роботи, голів профспілкових комітетів закладів освіти, вчителів відповідальних за керівництво школами І ступеня, директорів Вікторівківського, Вибудівського, Бишківського, Будилівського НВК, завідувачів закладів дошкільної освіти, директора Городищенського МНВК, проведено підсумкову колегію відділу освіти та спорту Козівської районної державної адміністрації.

З вітальним словом до учасників заходу звернулися Скобляк І.Р., заступник голови районної державної адміністрації, Солтис Р.В., заступник голови районної ради.

/Files/images/IMG_3937.JPG

З доповіддю «Про підсумки діяльності галузі освіти району у 2017/2018 н.р. та перспективи її розвитку, завдання щодо впровадження Державного стандарту початкової загальної середньої освіти «Нова українська школа» виступила Медицька В.Г., начальник відділу освіти та спорту райдержадміністрації.

Олійник С.П., методист з початкової освіти районного методичного кабінету, акцентувала увагу присутніх на вимогах до створення нового освітнього середовища у 1 класі, оскільки

головна мета освітньої реформи «Нова українська школа» , яка стартує 1 вересня 2018 року - перетворити школу на таку, яка вчить учнів застосовувати отримані знання в житті і першими її наслідки мають відчути учні перших класів.

Досвідом роботи поділилася Ліщишин Л.В.,директор опорної Козівської ЗОШ І-ІІІ ст.№1, яка в числі перших 100 шкіл України долучилася до участі в 2017/2018 н.р. у пілотному проекті впровадження нового Державного стандарту початкової загальної середньої освіти «Нова українська школа» .

Стасишин Г.Я., директор Козівського БДЮТ, наголосила , що відповідно до Концепції «Нова українська школа», виховний процес має стати невід'ємною складовою всього освітнього процесу , проходячи наскрізно як через навчальні предмети, так і систему позашкільної роботи.

Головним завданням позашкільної освіти є створення умов для творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку вихованців; пошук, розвиток та підтримка здібних, обдарованих і талановитих дітей.

16 та 20 серпня 2018 року проведено наради директорів та заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти.

/Files/images/IMG_3887.JPG

Медицька В.Г., начальник відділу освіти та спорту райдержадміністрації , довела до відома присутніх інформацію про проведення моніторингу освітніх програм закладів загальної середньої освіти, їх навчальних планів на відповідність вимогам нормативних документів.

Стасів Р. В., завідувач Козівського РМК, ознайомила з рекомендаціями щодо формування освітніх програм та навчальних планів закладів загальної середньої освіти на 2018/2019 навчальний рік та організацією роботи з обдарованими школярами.

Про організацію виховної роботи в контексті реалізації Концепції національно-патріотичного виховання та проведення Першого уроку у новому навчальному році розповів Маркусь В.І., методист РМК.

На особливостях організації навчально-виховного процесу у початковій школі акцентувала увагу методист РМК Олійник С.П.

Гладчук Л.Л., методист РМК, уточнила інформацію про забезпечення закладів загальної середньої освіти програмами та підручниками для 1,5 та 10 класу.

Методисти районного методичного кабінету дали настанови щодо викладання навчальних

предметів у 2018/2019 навчальному році.

Петько Г.І.,начальник господарської групи відділу освіти та спорту райдержадміністрації повідомила про організацію підвозу учнів та педпрацівників до навчальних закладів у 2018/2019 навчальному році.

Завдання бібліотекаря - зацікавити учнів додатковими джерелами інформації, націлити на їх пошук у бібліотеці, заповнити прогалини в знаннях учнів з основ інформаційної культури.

18 травня 2018 р. проведено семінар-практикум на тему: «Інформаційна компетентність читачів як засіб формування розуміння ролі інформації в житті суспільства».

Інформаційна компетентність починається з розуміння ролі інформації в житті суспільства. Сучасний школяр має усвідомити, наскільки важливо володіти інформацією, зберігати її, систематизувати і використовувати. Важливу роль в організації інформаційної діяльності бібліотеки відіграють наочні форми масової роботи наголосила методист РМК Гладчук Л.Л..

/Files/images/IMG_3867.JPG

Досвідом роботи з даної проблеми поділилася бібліотекар Теофіпільської ЗОШ І-ІІІст. Зігмунд Н.Й.

11 травня 2018 року на базі Глинської ЗОШ І-ІІІ ст. відбулося міжшкільне методичне об'єднання вчителів української мови та літератури на тему:«Розвиток критичного мислення учнів на уроках української мови та літератури – запорука успіху в умовах компетентнісного навчання».

Мета методоб'єднання – систематизувати знання вчителів української мови та літератури з використання технології критичного мислення. Упроваджувати такі методи навчання, які розвивають уміння самостійно вчитися критично мислити, здатність до самопізнання й самореалізації особистості в різних видах творчої діяльності, виробляють навички потрібні для життєвого й професійного вибору .

Про практичні аспекти застосування методів критичного мислення на уроках української мови та літератури розповіла Гладчук Л.Л., методист РМК.

Досвідом роботи з порушеного питання поділилися вчителі української мови та літератури Глинської ЗОШ І-ІІІ ст..

Учасники відвідали урок українсьої літератури в 8 класі.

"Марко Вовчок. Повість «Інститутка». Ідейно-художній аналіз твору. Образи в повісті.який провела Храпцьо М.П.,вчитель української мови та літератури Глинської ЗОШ І-ІІІ ст. та урок української мови у 8 класі "Відокремлені обставини. Розділові знаки при відокремленні обставин."- Кривко Г.Ф., вчитель української мови та літератури Глинської ЗОШ І-ІІІ ст

Учасники опрацювали лист Міністерства освіти і науки 1/9-66 від 31.01.2018 року «Про організоване завершення 2017/2018 н.р. та особливості проведення ДПА у закладах загальної середньої освіти», організацією роботи щодо якісної підготовки учнів до проведення ДПА та ЗНО у 2017/2018 н.р..

З учасниками методоб'єднання Лупиніс М.З.,вчитель- методист, вчитель української мови та літератури Кальненської ЗОШ І-ІІІ ст. провела майстер-клас «Алгоритм вивчення життєпису та творчої спадщини письменника з використанням елементів критичного мислення».

04 травня 2018 року на базі Козівської ЗОШ І-ІІІ ст.№1 проведено семінар-практикум директорів закладів загальної середньої освіти на тему «Від школи знань до школи компетентностей».

Ліщишин Людмила Володимирівна, директор Козівської ЗОШ І-ІІІ ст.№1, Бучак Світлана Богданівна, заступник директора з навчально-виховної роботи цієї школи, у презентаціях «Нова українська школа в дії», акцентували увагу слухачів на завданнях Нової української школи, методах їх реалізації, очікуваних результатах та тих досягненнях, які вже є у школі завдяки участі двох пілотних класів у всеукраїнському експерименті за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної середньої освіти» на базі загальноосвітніх навчальних закладів на 2017- 2022 роки .

Олійник Світлана Петрівна, методист Козівського районного методичного кабінету, охарактеризувала варіанти типових навчальних планів для 1 класу на 2018/ 2019 навчальний рік, відповідних їм нових програм, підручників, а також надала рекомендації щодо організації освітнього простору Нової української школи.

Медицька Валентина Григорівна, начальник відділу освіти та спорту райдержадміністрації, Стасів Романія Володимирівна, завідувач районним методичним кабінетом звернули увагу директорів на те,що, відповідно до Концепції нової української школи, нового Закону про освіту, навчальні заклади самостійно формуватимуть «освітні програми, складати навчальні плани і програми з навчальних предметів відповідно до стандартів середньої освіти та досягнень сучасної науки, обирати підручники, методики навчання і виховання, розвивати навчально-матеріальну базу», а це передбачає «вищий рівень відповідальності закладу освіти» та його керівника.

Учасники семінару відвідали інтегрований урок у 1 класі з предмета «Я досліджую світ» на тему: «Свійські та дикі тварини» (вчителі Бурдаш Світлана Іванівна, Матяш Світлана Олександрівна).

Мартинюк Галина Миронівна, практичний психолог школи, провела тренінг «НУШ – школа радості», в якому взяли активну участь усі присутні і, в результаті, оформили леббук із своїм баченням творчого вчителя Нової української школи; конкурентноздатного випускника її; адаптації дітей до шкільного життя; вимогами щодо освітнього середовища; впровадження педагогіки партнерства у навчально-виховний процес.

/Files/images/IMG_3847.JPG

З великим задоволенням керівники закладів загальної середньої освіти переглянули дитячу композицію «В гостях у казки» (вчитель Ферц Ліля Петрівна). Учні 4 класу майстерно декламували вірші, співали пісні, грали ролі у ляльковій виставі.

Заклади загальної середньої освіти району, а саме: Вівсянська ЗОШ І-ІІ ст., Глинська ЗОШ І-ІІІ ст., Дибщенська ЗОШ І-ІІ ст, Козівська гімназія ім. В.Герети, Козівська ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Козівська ЗОШ І-ІІІ ст. №2, Конюхівська ЗОШ І-ІІІ ст., Конюхівська ЗОШ І-ІІ ст., Кривенська ЗОШ І-ІІ ст., Олесинська ЗОШ І-ІІІ ст., Щепанівська ЗОШ І-ІІ ст., Плотичанська ЗОШ І-ІІ ст., Городищенська ЗОШ І-ІІІ ст. взяли участь у щорічній Всеукраїнській Благодійній акції «Серце до серця».
/Files/images/31822977_440913106359104_2056390990834434048_n.jpg
Під час проведення Благодійної акції в школах району проводилися конкурси малюнків, ігри, виставки, благодійні ярмарки, спортивні змагання.
У відділі освіти райдержадміністрації учні Козівської гімназії, Козівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Козівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 підвели попередні підсумки проведеної роботи. Зібрані, учнями шкіл району, благодійні пожертвування в сумі 8347 грн. перераховані до Всеукраїнського Благодійного фонду «Серце до серця» для допомоги дітям з вадами слуху в Тернопільській області.

04 травня 2018 року на базі Бишківського НВК проведено засідання міжшкільного метоб ' єднання вчителів біології на тему: «Формування патріота, громадянина на уроках та в позакласній роботі з біології».

З презентацією на тему: «Патріотичне виховання при викладанні біології» виступила Гайдук Надія Іванівна, вчитель біології Бишківського НВК.

Про історію села Бишки, його природні об'єкти, особливо ті, які підлягають охороні, присутні довідались мандруючи, разом з учнями школи, по екологічній стежці.

Мартинюк Іван Данилович, директор Бишківського НВК, провів екскурсію в музей національно-визвольної боротьби ОУН/УПА імені Якова Бусола, криївку, створені силами педагогічних працівників школи, в тому числі Гайдук Н.І.

/Files/images/31882938_267416650467353_7019418949120950272_n.jpg

Паєдник Василь Стефанович, вчитель біології Будилівського НВК, прозвітував про участь в обласному майстер - класі «Формування крони плодових, декоративних дерев і кущів та живцювання квіткових рослин».

Чле

Кiлькiсть переглядiв: 1060